Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Netflix Üyeliği Nasıl Alınır ve Netflix Hakkında ?


Netflix hepimiz için bulunmaz bir nimet. Gittikçe büyüyen üye sayısı ile evlerimizin olmazsa olmaz bir eğlence aracı haline geliyor desek herhalde abartmış olmayız. Ben de Netflix üyeliği sahibi olmak isteyenlere elimden geldiğince yardımcı olacak açıklayıcı bir video hazırladım. Videodaki talimatları takip ederek sizler de Netflix üyeliği sahibi olabilirsiniz.

Videoda bahsedeceğim üzere Netflix her yeni üyeye ücretsiz bir ay üyelik veriyor. Sizler de bu fırsatı kaçırmadan üye olun ve bir aylıkta olsa Netflix’ in arşivinden faydalananın isterim.

Video esnasında ufak teklemeler ve kelime yutmaları olabilir. Artık ilk video deneyimi olmasından ötürü görmezden geleceksiniz. 🙂 Ayrıca video için harici bir mikrofon kullanmadığımdan dolayı ses birazcık boğuk gelebilir. Ben yine de her hangi bir problem yaşamayın diye, videodaki açıklamanın yazılı dökümünü ekledim.

Ayrıca varsa sorularınız videonun yorum bölümüne eklemekten çekinmeyin.

Bu sayfaya tıklayarak, üyelik işlemlerine başlayabilirsiniz : Netflix Üyeliği Giriş

İyi İzlemeler.

Bugün sizlere Netflix nedir ve nasıl üye olunur sorusunun cevabını vereceğim. Konu başlığına bağlı kalarak Netflix’ in nasıl bir video kiralama şirketinden global bir şirkete dönüştüğünün kısaca üzerinden geçeceğim. Sonrasında da Netflix’ e nasıl üye olacağınızı adım adım göstermeye çalışıcam. 

Netflix ‘ e sıfırdan bir üyelik oluşturmak tahmin edebileceğiniz üzere oldukça kolay ve 5 dakikanızı ayırarak sizlerde istediğiniz aygıttan yüzlerce film, dizi, belgesel ve diğer tv programlarını keyifle izlemenize ön ayak olucam. 

Netflix, 1997 yılında Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eylaletinde kurulmuş bir DVD kiralama şirketi olarak hayatına başladı. İki girişimci Reed Hasting ve Marc Randolph o sıralar sadece varlıklı kesimin evlerinde bulunan DVD playerların zamanla yaygınlaşacağını ön görmüş olmalılar ki bu tahminlerinde yanılmadılar ve ilerleyen süreçlerde DVD her eve girmeye başladı.

Peki bundan sonra ne oldu ?

Önce haftada 15,95 dolara 4 film kiralayan şirkey, büyük bir riske girdi ve mevcut fiyatının üstüne 4 dolar daha koyarak 19,95 dolara bütün film arşivini üyelerine açtı ve yıllar 2007 yi gösterirken şimdiki bildiğimiz Netflix’ in temelleri atılmaya başlandı. Watch Instantly yani Hemen İzle sloganı ile internetteki hayatına başlayan Netflix, bundan tam 4 yıl sonra artık Amerika Birleşik Devleri’ nin dışında da yayın hayatına başlamaya karar verdi.
Bu karar ile 2011 yılında Latin Amerika ve Karayipler’e, 2012 yılında ise kıta dışına çıkarak İngiltere, İrlanda ve İskandinav ülkelerine’ de servis hizmetine başlamış oldu. 

Son olarakta tarih 6 Ocak 2016’ yı gösterirken Netflix, resmi sitesi üzerinden “artık sınırları kaldırıyoruz” dedi ve sayısı 130’ u bulan, Türkiye de dahil neredeyse bütün Dünya ülkelerinde, yayın hayatına başlama kararı aldı.

Netflix’ in şu an ulaşamadığı üç ülke ise özellikle Amerika’ nın arasının pek iyi olmadığı Kuzey Kore, Suriye ve Kırım. 
Evet. Başlangıçtan sona kadar kısa bir özet geçtik ve şimdi sıra bu harika hizmete nasıl üye olunur onu cevaplamaya geldi.<
İşlem sırasına başlamadan önce şu önemli bilgiyi sizlere vereyim : Netflix’ de taahhüt gibi bir kavram bulunmamakta. Yani 1 yıllık üyelik adı altında bir kavram yok. Bu da demektir ki istediğiniz an Netflix ‘ e üye olabilir ve istediğiniz an da Netflix’ den çıkabilirsiniz ve isterseniz tekrardan üye olabilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiğinizde en son ödeme tarihinizden bir ay sonrasına kadar Netflix’ den faydalanmaya devam edebilirsiniz. 

Netflix Üyeliği İşlem Sırası

 1. Ana ekranımız bu arkadaşlar ve sol alttaki kırmızı butondan göreceğiniz üzere işlemimize buradan start veriyoruz ve Netflix’ e üye olduğunuzda bir aylık deneme süresinden ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz. Ben de bu şekilde faydalanıp Netflix ‘ i deneyimledikten sonra üyeliğime devam etme kararı verdim ve yaklaşık 8 aydır da Netflix’ e aboneliğim bulunmakta. 
 2. Butona tıkladıktan sonra karşınıza gelen 3 adımlık işlemin ilk adımı olan “Plan Seçimi” bölümünün girişi sayfasını “Planları Görüntüle” butonuna tıklayarak geçiyoruz. 
 3. Şimdi ilk adımımız olan plan seçimine geldik. Gördüğünüz üzere Temel, Standart ve  Özel olmak üzere üç farklı üyelik opsiyonumuz bulunmakta:
  Peki bu paketler arasındaki farklar nelerdir ?
  Aslına bakarsanız bu fiyat farklarının sebebi Netflix’ in görüntü kalitesi ve hesaba bağlı cihaz sayısı ki burada “çevrimdışı görüntüleme yapılabilecek cihaz sayısı” olarak adlandırılmış. Eğer yüksek hızda bir internet bağlantınız yok ise özel adındaki pakete pek yanaşmamanızı önereceğim. Çün kü bir çoğumuzun evinde bahsedilen bu hızlar söz konusu değil ve ne yazık ki “adil kullanım kotası” gibi bir gerçeğimiz de var. Yine de son karar tabi ki sizlerin. Ben Standart peketi seçerek ilerlemek istiyorum. Dilerseniz Kullanım koşullarını da devam etmeden önce okuyabilirsiniz. Evet. Devam et butonuna basarak bir sonraki adımımıza geçiyoruz.
 4. Paket opsiyonumuzu seçtikten sonra şimdi de hesap bilgilerimiz ile ilgili olan işlem sırasına geldik ve tekrar devam et butonuna basarak ilerliyoruz.
 5. Buradan artık bir e-posta ve parola yazarak üyeliğimizi tamamlayacağız. Eğer Netflix’ in size bilgilendirme maili atmasını istiyorsanız bu kutucuğa dokunmadan devam edebilirsiniz. 
 6. Üyeliğimizi gerçekleştirdikten sonra Netflix ödeme bilgilerimizi isteyecek ve biz de kredi kartı veya banka kartı butonuna tıklayarak bu bilgileri gireceğiz. 
 7. İşlemimizin son basamağında da ödeme yapacağımız kart ile ilgili bilgileri teker teker gireceğiz. Eğer bu aşamaya kadar ödeme planımızı değiştirmek istersek altta bulunan “değiştir” linkine tıklayarak bir başka hizmet paketini seçebilirsiniz. Son olarakta sözleşmeyi okuduktan sonra “kabul ediyorum” kutucuğuna tıklıyoruz ve üyelik işlemimizi tamamlıyoruz.

Netflix üyeliği hayırlı olsun. Artık sizler de evinizdeyken veya yolculuktayken ya da herhangi bir zaman herhangi bir yerde Netflix ‘ i kullanabilirsiniz. Aramıza Hoşgeldiniz.

Arkadaşlar. Netflix’ e üye olun veya olmayın eğer Netflix ile ilgili daha güncel ve daha geniş bilgilere sahip olmak istiyorsanız ve hiç bir yerde bulamayacağınız güncel Netflix haberlerine, dizi ve film konu anlatımlarına, Netflix Orijinal yapımlarının detaylı listelerini incelemek istiyorsanız ve ya Netflix’ de herhangi bir yapıma başlamadan önce o yapım hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsnanız www.netflix-turkiye.com adlı sitemize hepinizi bekleriz.

Gerek video hakkında olsun gerekse Netflix ile ilgili herhangi bir soru veya sorununuz olsun sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağım. Bunun için aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz ve ya açıklama bölümünde e-mail adresimi ve sosyal medya linklerini paylaştım, oradan da ulaşabilirsiniz. 

İyi eğlenceler, Netflix ile iyi izlemeler. 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Netflix Türkiye

Netflix-turkiye.com hiçbir kapsamda Netflix veya ticari ortakları tarafından açılmış ya da bu kuruluşlara bağlı bulunan bir web sitesi veya organizasyon değildir. Site yetkilisi ve sahibinin Netflix ile hâlihazırda ticari bir ortaklığı bulunmamaktadır. Netflix-turkiye.com, Netflix ‘in resmi olmayan haber, blog ve tanıtım sitesidir. Bazı tanıtıcı işitsel ve görsel materyaller ( yazı, yorum, video, fotoğraf, müzikler vb.. ) sahibinin telif hakkına saygı duyularak yerleştirilir. Netflix, ®️Netflix,Inc. şirketinin tescil edilmiş bir markasıdır.